-3.7 C
Скопје
понеделник, јануари 18, 2021

1ви Април – Еко маски за првоаприлски насмевки

1-ви Април – Еко маски за првоаприлски насмевки Нула отпад во соработка со општина Аеродром и Капитол мол, на денот на смеата и маските 1-ви...

”One for Hundred” – компанија за мебел која расте повеќе дрво...

”One for Hundred” - компанија за мебел која расте повеќе дрво отколку што користи! ”One for Hundred” (Еден за сто), австриска компанија за изработка на...

Kовид-19-Колку трае имунитетот?

Колку трае имунитетот на коронавирусот? Ова е прашање што ја интригира научната заедница со месеци, а претпоставките и ставовите постојано се менуваат. Најново истражување...

Направи сам: Како да ги обновите старите пластични предмети и мебел...

Во светот годишно се произведуваат повеќе од 300 милиони тони пластика од кои 5 милијарди се пластични кеси, а неколку милијарди се пластични шишиња....

(ВИДЕО + ФОТО) Нова врста на орангутан откриена во Индонезија

Нова врста на орангутан е откриена во северниот дел на Суматра во Индонезија, открива научна студија, во која е наведено дека поради малиот број...

И ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО!

И ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО! Времето денес, на територијата на целата држава ќе биде претежно сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец и...

Ураганот “Доријан” со 260 км/час кон Флорида!

Националниот центар за урагани во Мајами денеска соопшти дека максималната јачина на ветрот на ураганот Доријан достигнала брзина од 260 км/ч. и дека преминал во...

Водно – белите дробови на Скопје

Скопје, главниот град на Република Македонија, има нешто што ниедна друга метропола ја нема - вистинска планина на само 2 km од центарот -...

НУЛА ОТПАД ДОО Скопје и Општина Центар во ЕКО АКЦИЈА: „Донеси...

Нула Отпад и Општина Центар реализираат ЕКО АКЦИЈА: „Донеси стар уред и земи ваучер со попуст за нов“, која успешно започна да се реализира уште...

Време – мартовско! Сонце па дожд

Време – мартовско! Сонце па дожд Претпладневното сонце во Македонија, попладне ќе биде заменето со облачно време а на одредени места ќе има и локален...

НАЈПОПУЛАРНИ

НОВОСТИ