10.3 C
Скопје
вторник, мај 21, 2019

ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ БЕШЕ ВООБИЧАЕНО ПРИФАТЕНО КАКО МИРИС НА ПРОСПЕРИТЕТ! ИСТОРИЈА...

ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ БЕШЕ ВООБИЧАЕНО ПРИФАТЕНО КАКО МИРИС НА ПРОСПЕРИТЕТ! ИСТОРИЈА ЗА ДЕНОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА-22 АПРИЛ! Секоја година, Денот на Планетата Земја - 22 април,...

“Pink moon”- Розова месечина над Скопје!

“Pink moon”- Розова месечина над Скопје! Природниот феномен –Розова месечина, вечерва 19 април, можеше да се забележи и над Скопје!

“Pink moon”- Розова месечина!

“Pink moon”- Розова месечина! Денес е активен природниот феномен –Розова месечина. Љубителите на небесните тела ширум светот денеска имаа шанса да видат вистински спектакл...

Облачно, дожд со грмежи и засилен ветер!

Облачно, дожд со грмежи и засилен ветер! Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално може да бидат и поројни,...

Пронајден фосил од кит со четири нозе !

Пронајден фосил од кит со четири нозе ! На брегот на Пацификот во Перу е пронајден фосил на кит со четири нозе, стар дури 43...

Пластиката убива по морињата! За две недели пронајдени два кита...

Пластиката убива по морињата! За две недели пронајдени два кита со 22 и 40 кг. пластика! Во стомакот на мртов кит, кој бил пронајден на...

Еко акција – „Зелен чекор за зелен Центар“! 5-ти април,Градски парк...

Еко акција - „Зелен чекор за зелен Центар“! 5-ти април, Градски парк 14.00 часот! „Зелен чекор за зелен Центар“ е мотото на Еколошката акцијата за чистење...

Антарктикот со огромни пукнатини!

Антарктикот со огромни пукнатини! Минатата година во јули, НАСА од вселената снимила огромна санта мраз со површина од околу 5.800 километри квадратни, која се одвоила...

НУЛА ОТПАД- Еко маски за 1-ви Април со првоаприлски насмевки!

НУЛА ОТПАД- Еко маски за 1-ви Април со првоаприлски насмевки! Креативноста на најмладите денес можеше да се види во Капитол мол во Аеродром. Нула отпад...

Министерството за животна средина: Дрисла не се занимава со увоз на...

Министерството за животна средина: Дрисла не се занимава со увоз на отпад Од  ,,ДРИСЛА‘‘ денес со официјално соопштение за добиено мислење од Министерството за животна...

НАЈПОПУЛАРНИ

НОВОСТИ