-6.7 C
Скопје
вторник, јануари 19, 2021

Шокантно видео на британски нуркач во водите на Балиско Море (ВИДЕО)

Британскиот нуркач Rich Horner сними шокантно видео од пластичен отпад во водите на Балиско Море во близина на индонезискиот остров Бали. Од неговото видео објавено...

Тажна глетка на рекреативното езеро Треска!

Денес вака изгледа некогаш многу популарното излетничко место -  рекреативното езерце "Треска"! Скопјани го паметат во многу поубави и подостоинствени услови!

26 Април 1986! Чернобил, 32 години потоа…

26 Април 1986! Чернобил, 32 години потоа... 26 април 1986 година, е денот кога се случи најголемата несреќа во историјата на нуклеарните централи. Чернобилската нуклеарна...

Дали 5G е потенцијален убиец?

Дали 5G е потенцијален убиец? Што ја предизвика смртта на 297 птици, во паркот во Хаг? За време на спроведувањето на експериментот и тестирањето на дометот...

Водно за Велигден-Празничен ден “Без автомобили”?

Без коментар! За кава забрана за возила на Водно за време на викенди и државни празници се говори! Врие на Водно од автомобили! Фотографиите се направени од...

Стотици китови насукани на плажа во Австралија

Околу 150 китови се насукаа на плажата Хамилин Беј во Австралија, 300 километри јужно од Перт. Китовите, разно изутринава по локално време, ги забележал...

Шокантно видео: во Карибско Море се плива во пластика

Во близина на брегот Хондурас во водите на Карибско Море пловат милиони парчиња пластика и друг отпад такашто формираат прекривка од ѓубре долга неколку километри,...

Невреме во Скопје, со големи штети!

Денешното невреме во Скопје, за само десетина минути направи пустош!

Илјадници пластични шишиња „пливаат“ во Вардар (ВИДЕО)

По обилните врнежи од дожд повторно дојде до излевање на Вардар во центарот на Скопје. Настрадаа и играчките за деца и дел од урбаната...

Охрид по невремето! Научена лекција од природата или . . .

Дали е научена лекцијата по големото невреме во Охрид и охридско, кога во март огромни бранови кои достигнуваа височина и до 2 метри, а...

НАЈПОПУЛАРНИ

НОВОСТИ