9.4 C
Скопје
петок, февруари 21, 2020
Почетна ЕКО Фото/Видео

ЕКО Фото/Видео

Еко Република Ве наградува! Избираме најдобра ЕКО фотографија за 2017 година! Повеќе информации во врска со конкурсот тука. Ги очекуваме Вашите ЕКО фотографии!

ДАЛИ ПРИРОДАТA ГО ЗАСЛУЖУВА ОВА? ... (ВИДЕО+ФОТО) Погледнете што се случуваше вчера во доцните попладневни часови на градскиот кеј во Куманово. ЕКО РЕПУБЛИКА  директно од терен, со слики и видео запис. Дали природата и самите граѓани го заслужуваат ова? https://www.youtube.com/watch?v=Lh8DAvjLFEo&feature=youtu.be    
КОНКУРС ЗА ФОТОГРАФИЈА на тема Напуштеното и заборавено културно наследство, испреплетено со природното богатствo - порака кон иднината, на темелите од минатото Еко Република го реализира Проектот ”Напуштеното и заборавено културно наследство, испреплетено со природното богатствo - порака кон иднината, на темелите...
Без коментар! За кава забрана за возила на Водно за време на викенди и државни празници се говори! Врие на Водно од автомобили! Фотографиите се направени од љубител на природата, почитувач на Водно, наш сограѓанин од Скопје!  
Јужноафриканскиот дизајнер на мебел Рајан Френк насобрал впечатливо портфолио во изминатите десет години, при што за многу од неговите креации клучен збор е „одржливост“. Од селски маси до компјутерски додатоци, лампи и полици, дизајните на Рајан се фалени во...
(ФОТО) Градскиот кеј во Куманово, закитен со интересни еко пораки! Интересни еко пораки, со потпис на Извидничкиот одред "СКАУТ" од Куманово, деновиве ги красат зелените површини нa градскиот кеј во Куманово.    
Британскиот нуркач Rich Horner сними шокантно видео од пластичен отпад во водите на Балиско Море во близина на индонезискиот остров Бали. Од неговото видео објавено на YouTube се гледа преплавеност на морето со пластичен отпад: пластични кеси, пластични шишиња, пластични...
Во близина на брегот Хондурас во водите на Карибско Море пловат милиони парчиња пластика и друг отпад такашто формираат прекривка од ѓубре долга неколку километри, пренесува DailyMail. https://www.youtube.com/watch?v=GSMGKwZBaWM Ова видео е доказ за навиките на луѓето и нивното влијание врз планетата Земја. Се...
Родителската љубов не познава граници, а ова важи не само за нас луѓето, туку и за животните. Погледнете ја оваа прекрасна колекција на фотографии од животни која сигурно ќе ве разнежни:
Најновиот изум ”System 001” ќе го чисти Пацификот од лебдечката пластика Масивниот уред за чистење на пластика - System 001, осмислен од 24-годишниот иноватор Бојан Слат од Холандија ќе се обиде да  го собере пластичниот отпад наталожен во водите на...

НАЈПОПУЛАРНИ

НОВОСТИ