27 C
Скопје
петок, септември 25, 2020
Почетна ЕКО Фото/Видео

ЕКО Фото/Видео

Еко Република Ве наградува! Избираме најдобра ЕКО фотографија за 2017 година! Повеќе информации во врска со конкурсот тука. Ги очекуваме Вашите ЕКО фотографии!

15-те НАЈУБАВИ ПАРКОВИ ВО СВЕТОТ Парковите – идеален избор, без разлика дали станува збор за секојдневна прошетка со семејството и пријателите или пронаоѓање излез од урбаната, раздвижена градска средина.  Колку поубав парк, толку поубав град, директна слика на она што...
Јужноафриканскиот дизајнер на мебел Рајан Френк насобрал впечатливо портфолио во изминатите десет години, при што за многу од неговите креации клучен збор е „одржливост“. Од селски маси до компјутерски додатоци, лампи и полици, дизајните на Рајан се фалени во...
Почитувани читатели, Чест и задоволство ни е да ве поканиме да учествувате во конкурсот за избор на најдобра ЕКО Фотографија за 2017 година кој ќе трае од 09.10.2017 год. до 18.12.2017 год. Критериуми за учество во конкурсот се: Фотографиите да бидат...
Британскиот нуркач Rich Horner сними шокантно видео од пластичен отпад во водите на Балиско Море во близина на индонезискиот остров Бали. Од неговото видео објавено на YouTube се гледа преплавеност на морето со пластичен отпад: пластични кеси, пластични шишиња, пластични...
Денес вака изгледа некогаш многу популарното излетничко место -  рекреативното езерце "Треска"! Скопјани го паметат во многу поубави и подостоинствени услови!
Родителската љубов не познава граници, а ова важи не само за нас луѓето, туку и за животните. Погледнете ја оваа прекрасна колекција на фотографии од животни која сигурно ќе ве разнежни:
Без коментар! За кава забрана за возила на Водно за време на викенди и државни празници се говори! Врие на Водно од автомобили! Фотографиите се направени од љубител на природата, почитувач на Водно, наш сограѓанин од Скопје!  
(ФОТО) Градскиот кеј во Куманово, закитен со интересни еко пораки! Интересни еко пораки, со потпис на Извидничкиот одред "СКАУТ" од Куманово, деновиве ги красат зелените површини нa градскиот кеј во Куманово.    

НАЈПОПУЛАРНИ

НОВОСТИ